erTed 0531A mesék és irodalmi művek ősi ereje egészségünk védelmében.

Kerekes 0514 0008 L2024 május 14-én a Képes Géza Városi Könyvtár olvasótermében „A magyar építőipar szolgálatában - Dr. Kerekes Imre mérnök élete és munkássága (1938-2019) című könyv bemutatójára került sor.

vadadiLVadadi Adrienn számos óvodásoknak és kisiskolásoknak írt mesekönyv szerzője látogatott el a Képes Géza Városi Könyvtárba. A 15 évig óvónőként dolgozó előadó elmesélte, hogy első történeteit Szegeden régi óvodáscsoportjának írta.

erTed 0509Mentális zavarok útvesztőjében, avagy megbélyegzés helyett teljes élet.

logo szines kicsi2024. április 30-án a Képes Géza Városi Könyvtár zárva tart.

erTed 0425Lelki egyensúlyunk megtartása és visszaszerzése pszichés eszközökkel. Ezzel a címmel tart előadást Bakos-Bodó Viktória felnőtt klinikai szakpszichológus az érTED Tudatosan az egészséges életért programsorozat következő eseményén.

SzekelyHadosztaly emlekmuL105 éve, 1919 áprilisában heves ütközeteknek volt helyszíne Mátészalka és a környező települések. A visszavonuló székely hadosztály védte a hazát a betörő román hadsereggel szemben.

gyerekkonyvtar 1967 LFájdalmas hírt kaptunk: Életének 90. évében elhunyt Dr. Farkas Józsefné, született Gyarmati Mária, könyvtáros. Marika néni 1961. szeptember 15-én kezdett el dolgozni a könyvtárban, eleinte képesítés nélküli könyvtárosként, később szerzett szakirányú végzettséget.

Ajánló

arc