idosek L2023. augusztus 8-án könyvtárunknak igen kellemes meglepetésben volt része. Intézményünket a mátészalkai Református Egyházmegye Idősek Bentlakásos Otthonának lakói látogatták meg gondozóik segítségével.

Mivel többen voltak akik mozgásukban korlátozottak, így a földszinten tartottunk egy nagyon jó hangulatú beszélgetést, ahol megismerkedtek a könyvtár épületével, történetével, gyűjtőkörével. Kezükbe vehették gyűjteményünk legrégebbi darabjait, és még a raktár mélyére is bekukkanthattak a kíváncsiak.

1691502218235

Meglepetésünkre ajándékkal is kedveskedtek, amit ezúton is nagyon szépen köszönünk. Szívesen meséltek ők is nekünk arról hogyan telnek mindennapjaik az otthonban, mivel töltik szabadidejüket. Elmondták, hogy a város intézményeivel folyamatosan ismerkednek, legközelebbi úti céljuk a Szatmári Múzeum lesz.

Bár ez volt az első ilyen alkalom, hogy könyvtárunkat szervezett formában meglátogatták, de bízunk benne, hogy nem az utolsó.

Nagyon sok szeretettel várjuk őket legközelebb is.

Székelyné Kiss Katalin