Hírek

husvet konyvtar 2024 LSzeretnéd megtudni hogyan készíthetsz fillérekből tavaszi dekorációt? Esetleg szükséged van egy-két ötletre, hogy mivel ajándékozd meg locsolóidat?

erTed 2Avagy hogyan válasszunk tudatosan biztonságos és egészséges diétát. Ezzel a címmel érkezik a Tudatosan az egészéséges életért programsorozat következő előadása.

logo kokardaTájékoztatjuk olvasóinkat, hogy 2024. március 16-án szombaton a Képes Géza Városi Könyvtár zárva tart.

erTedLÉletünkben nagy hangsúlyt kap az egészség, viszont sokan nem is sejtik mekkora a személyes felelősségünk egészségünk védelmében. Már kis változtatásokkal is tehetünk azért, hogy fizikailag és lelkileg egészségesebb, minőségibb életet élhessünk.

ASC 1786 LIdén is megrendezték a népmese hetét a mátészalkai Csemetekert Református Óvodában, ahová ismét ellátogathattak a Képes Géza Városi könyvtár mesélői.

MunkacsyMihalyL1844. február 20-án jött világra Lieb Mihály Leó, a munkácsi sótiszt, Lieb Mihály és Reök Cecília harmadik gyereke. 1848 decemberében Miskolcra költözött az időközben 7 tagúra bővült család, de innen a szabadságharc miatt egy mátrai kis faluba, Cserépváraljára menekítette az apa a családot.

kepes gezaLA hivatalos adatok 1909. február elsejére datálják Képes Géza születését, ám édesanyja, Török Emma szerint másodikán látta meg Mátészalkán a napvilágot. Születéséről a költő maga ezekkel a sorokkal emlékezik: „Akkor születtem, amikor a tél még egyszer ráfújja dermesztő dühét a földre – február legelején.

CzineMihalyLKettős évforduló adja aktualitását, hogy 2024-ben megemlékezzünk térségünk jeles szülöttéről, Czine Mihályról, aki 95 éve, 1929. április 5-én született a Nyírmeggyeshez tartozó Némethi-tanyán. Apja, Czine Zsigmond, juhász volt, tíz gyermek édesapja.

internetnepe