Hírek

KataiPenzesLKátai Zoltánnak a napokban jelent meg a „Viadalhelyeken véressen, sebessen” című lemeze. A CD címe Balassi Bálint Egy Katonaének című verséből való, nem véletlen, hiszen tematikájában Balassitól az első világháborúig mutatja be az előadó számára kedves katonaénekeket.

hajdukatiLAz őszi könyvtári napok keretében zenés könyvbemutatót tartott Hajdú Katalin meseíró a Széchenyi Iskola első és másodikos diákjainak.

meseleknekedLA népmese napja alkalmából a gyermekkönyvtárban megrendezett egész napos meseolvasáson 147 kisiskolás hallgathatott szebbnél szebb meséket. Köszönettel tartozunk érte a mesével készülő diákoknak és felnőtteknek egyaránt!

NepmeseNapjaL2018. szeptember 26-án a Katolikus Óvoda valamennyi csoportja ellátogatott könyvtárunkba, hogy a népmese napja kapcsán a kicsik is megismerkedjenek népmese köteteinkkel, Benedek Elek mesegyűjteményeivel.

oknAz Informatikai és Könyvtári Szövetség szervezésében 2018-ban is megrendezésre kerül a hazai könyvtári rendszer legátfogóbb, több mint egy évtizedes múltra visszatekintő programsorozata, az Országos Könyvtári Napok. Ennek keretében idén október 1-től 7-ig a Képes Géza Városi Köynvtár is számos programmal várja olvasóit.

boldogsagcseppekA Képes Géza Városi Könyvtár szeretettel meghívja a kisiskolásokat Hajdú Kata „Bodogságcseppek” című mesekönyvének zenés bemutatójára.

NepmeseLA Képes Géza Városi Könyvtár gyermek részlege A népmese napja alkalmából 2018. szeptember 28-án (pénteken) egész napos meseolvasásra várja az általános iskolák alsó tagozatos diákjait.

P1060675Az évad első foglalkozását tartottuk péntek délelőtt a könyvtár olvasótermében. Ettől az évtől szerencsésebb időpontban tudjuk fogadni az érdeklődő gyerekeket, mert délelőtt 9 órakor kezdünk. Sok anyuka jelezte, hogy ez sokkal kényelmesebb.

Ajánló

Off