Hírek

Karacsonyi LKedves Szülők és Gyerekek! Idei karácsonyi kézműves foglalkozásunkat 2017. december 15-én (pénteken) 16 órától tartjuk a gyerekkönyvtárban.

logo kar webKönyvrunk az alábbi rend szerint áll az olvasók rendelkezésére az ünnepek ideje alatt.

DorkaL

December 13-án bemutatásra kerül a könyvtárban Dorka Sándor képeslapgyűjteménye, mely sokaknak már ismerős lehet a Régi képek Mátészalkáról csorportból.

UJIsmét új könyvekkel frissül könyvtári állományunk. Egyaránt keresgélhetnek köztük akár a szórakoztató irodalom, akár a szépirodalom kedvelői.  Néhány szerző, a teljesség igénye nélkül: Kim Stanley Robinson, Jennifer Lynch, Nora Roberts, Murakami haruki, Nemere István, Gazda József...

KovatsLKováts Judit történész-levéltárossal a Megtagadva, és az Elszakítva című regények szerzőjével találkozhattunk múlt pénteken a Képes Géza Városi Könyvtárban.

kovats webLKováts Judit történész-levéltárosként tevékenykedett Sátoraljaújhelyben és Nyíregyházán, történelemből doktorált, óraadóként tanított a Nyíregyházi Főiskolán. Jelenleg a Feliciter Kiadó vezetője.

RingatoLKedves foglalkozást vezetett Ferenczné Endresz Klára a könyvtárban. Pici babákat, édesanyákat és édesapákat hívtunk, vártunk közös játékra, éneklésre.

Azele forrasaLA 2017-es őszi könyvtári napok keretében, október 5-én a Képes Géza Általános Iskola és a Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola 2. osztályos diákjai rendhagyó könyvtári órára látogattak el gyermekkönyvtárunkba.

Ajánló

ZenesznekSzulettek