Hírek

VitekCsaladLA Képes Géza Városi Könyvtár „Így zajlott az élet Mátészalkán” címmel történetíró pályázatot hirdetett időseknek, mely beadási határideje 2019 decemberében lejárt.

kvtArra voltam kíváncsi, hogy melyek azok a könyvek, amit a leggyakrabban kölcsönöztek a könyvtárból. Mindjárt szembesültem azzal, hogy pontos képet nem fogok kapni.

kari kgvkLÁldott Békés Karácsonyt kíván minden olvasójának

a Képes Géza Városi Könyvtár!

adventi mesek24A kis Jézus születése
Kétezer évvel ezelőtt élt Izrael egyik kis városában a galileai Názáretben egy leány, Mária. Egy éjjel megjelent előtte Gabriel arkangyal és bejelentette neki, hogy tervei vannak Istennek Mária számára, ő lesz majd Isten Fiának az édesanyja.

adventi mesek23Andersen: A kis gyufaárus lány
Kegyetlen hideg volt, hullott a hó és már sötétedett; az esztendő utolsó napját mutatta a naptár. A kemény hidegben egy szegény kislány járta a sötétedő utcákat, hajadonfőtt és mezítláb.

adventi mesek22Mentovics Éva: Mióta van csillag a karácsonyfák csúcsán?
Egyszer, réges-régen, egy teliholdas decemberi éjszakán, amikor milliónyi csillag ragyogott az égen, néhány egészen apró kis csillagocska pajkosan játszadozott az öreg Hold mellett.

adventi mesek21A legszebb karácsonyfa (ismeretlen szerző)
Messze-messze fent északon, a sűrű fenyőerdő mélyén él a hómanók népe. Takaros, kicsi házikóikban laknak a hatalmas, öreg fenyőfák tövében.

adventi mesek20Scheel és Sibylle Jung: Benedek apó karácsonya
Karácsony előtti napokban nagy hóesés kezdődött és nagyon hidegre fordult az időjárás. Muki a kis mókus, és két barátnője Zsuzsi és Paula, a két egér lányka, elhagyták az erdőt, és a falu felé igyekeztek, hogy a házaknál keressenek menedéket.

Ajánló

Kotes