kvtArra voltam kíváncsi, hogy melyek azok a könyvek, amit a leggyakrabban kölcsönöztek a könyvtárból. Mindjárt szembesültem azzal, hogy pontos képet nem fogok kapni.

A több példányban meglévő könyvek kölcsönzési számát sajnos összeadja a rendszer, tehát eleve hátrányból indul az egy példányos kiadvány. Azért van néhány adat, amin érdemes elgondolkodni.

Nézzük a sorrendet:
1. Bartos Erika: Anna, Peti és Gergő
2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk
3. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője
4. Jókai Mór: A kőszívű ember fiai
5. Fekete István: Vuk
6. Gárdonyi Géza: Egri csillagok
7. March, Maghan: Vágy és hatalom
8. Bosnyák Viktória: A sirály a király
9. Mansell, Jill: Te az enyém, én a tied?
10. Beck Andrea: A Titoktündér
11. Berg Judit: Rumini
12. Kästner, Erich: A két Lotti
13. Kästner, Erich: Emil és a detektívek
14. Krentz, Jayne Ann: Titkos nővérek
15. Pearse, Lesley: Bocsáss meg!

Szerepel még az ötvenes listán Nora Roberts több könyvével, Baráth Viktória, Robin Cook, Saint-Exupéry, és meglepő módon Solohov.

Megállapíthatjuk, hogy az általános iskolás gyerekek még olvasnak kötelező irodalmat, de a középiskolás tananyagból egyetlen egy példány sem szerepel a listán.

A felnőttek által kölcsönzött könyvek a könnyebb műfajt képviselik. Talán természetes is, hiszen ezeket sokszor egy éjszaka alatt elolvassák olvasóink, és már vissza is kerül a könyvtárba a könyv, várva a következő kölcsönzőjét. A fajsúlyosabb olvasmányokra több időt szánnak a kölcsönzők, így nem cserélődnek olyan gyakran.