AJovoZeneje web LJut-e elég víz a gyerekeinknek? Mit tanultunk az elmúlt évek megrázkódtatásaiból? Milyen útra terel minket az energiaválság? Mit tehet a közösség, és mit tehet az egyén?

Ilyen kérdésfelvetéssel indult a víz világnapján dr. Rab Árpád és dr. Vörös András beszélgetése a könyvtár olvasótermében. A jövő zenéje podcast házigazdái szerteágazó információkkal halmozták el a hallgatóságot. A klímakérdés mellett szóba került a mesterséges intelligencia jelentősége napjainkban, de a robotika szerepe is a mezőgazdaságban vagy az egészségügyben.

ajovozeneje web 0006

Dr. Rab Árpád és dr. Vörös András a könyvtárban. (Katt a képre! Galéria nyílik.)

Egyszerre hallhatott pozitív és negatív jövőképet a közönség az est során. Ám a legfontosabb üzenet mégis ez: legyen B terved. A lehetséges jövők közül pedig a legkevesebb problémával járót iparkodjunk megvalósítani.

Utoljára, de nem utolsó sorban köszönet az Er-Vo Kft-nek, amiért ez a program megvalósulhatott a könyvtárban! És külön köszönet azért, hogy szívén viseli környezetünk megóvását!