002LKedves Olvasóink! Lassan, de biztosan haladunk a nyitás felé. A külső munkálatok a végéhez közelednek, már alig várjuk, hogy a háló lekerüljön és mindenki számára látható legyen az épület pompája. A földszinten beépítették a szép új ablakokat, az emeleti nyílászáróknak a felújítása folyamatban van.

De még sok feladat van előttünk. A gyerekkönyvtár plafonja végre megszépült, eltűntek a beázás-foltok, köszönet a Mátészalkai Városgazda Nonprofit Kft. munkatársainak. Itt már „csak” az ablakok festése van hátra, aztán takaríthatunk.

w01

A földszinten a fűtőtestek cseréje kezdődik a héten, aztán jön a takarítás, amit már nagyon várunk, hisz az állomány már hónapok óta le van takarva. Számunkra is meglepetés lesz, hogy mi kerül elő a fólia alól. De sebaj, míg áttörölgetjük a könyveket – mert bizony nem kis porral járt az eddigi felfordulás – újból felfedezhetjük, hogy milyen sok olvasnivaló van a könyvtárban.

w02