BudahaziLÉletének 70. évében elhunyt Budaházi István. olvasom döbbenten Bihariné Jolika rövid hírét a közösségi oldalán. A Mátészalkához számtalan szállal kötődő költő, újságíró 1951-ben született Mérk-Vállajon. Ezt mindig kihangsúlyozta, nem Mérken, és nem Vállajon.

Mátészalkán járt általános iskolába, középiskolába, majd levelezőn érettségizett az Esze Tamás Gimnáziumban. Diplomát történelem-népművelés szakon szerzett a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán. Dolgozott könyvtárosként, művelődési ház igazgatóként a környező falvakban. Pedagógus volt több településen is. 1993-ban költözött Nyíregyházára, az induló Új Kelet című napilap munkatársa lett.

Versei számos irodalmi folyóiratban megjelentek, tíz önálló kötete jelent meg.

Halálhírét olvasva számtalan emlékkép villan fel. Néhány évvel ezelőtt, mint ellátó könyvtár a környező falvakban szerveztünk számára zenés kötetbemutatókat. Ekkor a vállaji általános iskolába is ellátogattunk, ami számára nagy öröm volt.
Az utolsó évszak hangjai című kötetének bemutatója 2016-ban volt. Ekkor járt utoljára a könyvtárunkban.

Tavaly még örömmel közölte, hogy megjelent a legújabb könyve. Majd, ha elmúlik a járvány, szervezünk egy estet...

Nyugodj békében, István!