NyekiL1939 január 2-án született Mátészalkán. Középiskolai tanulmányait szülővárosában végezte. Érettségi után volt könyvelő, felvásárló, munkaügyi előadó, házkezelési csoportvezető, s végül helytörténész a mátészalkai múzeumban.

Diákkorától érdeklődött az irodalom iránt. 1959-től jelennek meg tanulmányai, cikkei. Nemcsak a helyi lapokban és folyóiratokban, a Magyar Nemzetben is gyakran publikál. Több száz irodalmi, néprajzi cikke jelent meg a legutóbbi három és fél évtized alatt. Ezekben nagyon sok olyan adatra hívta fel a figyelmet, amelyet korábban nem, vagy rosszul, pontatlanul ismertünk. Betegségéig Mátészalkán él és kutat a város történetével elsősorban a mátészalkai zsidósággal kapcsolatos dokumentumokban. 2002-ben agyvérzést kapott, lebénult, haláláig ápolásra szorult. 2005-ben Mátészalka városa munkásságát Pro Urbe díjjal jutalmazta. 2007 augusztus 16-án halt meg Mátészalkán, sírja a helyi temetőben van.

(Forrás:Katona Béla: Szabolcs‐Szatmár‐Bereg irodalmi topográfiája, II. (Nyíregyháza: Jósa András Múzeum, 1996.)