Azele forrasaLA 2017-es őszi könyvtári napok keretében, október 5-én a Képes Géza Általános Iskola és a Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola 2. osztályos diákjai rendhagyó könyvtári órára látogattak el gyermekkönyvtárunkba.

A könyvtári óra témája a környezetvédelemre nevelés égisze alatt a víz volt. Az óra keretében foglalkozunk a tiszta ivóvíz fontosságával, hiányának következményeivel, az elsivatagosodással, vizeink szennyezettségével, s az ebből adódóan veszélyeztetett állatokkal és növényekkel. A gyerekekkel megbeszéltük azt is, hogy mit tehetnek ők a víz pazarlásának csökkentése érdekében!

Az elet forrasa 021Katt a képre! Galéria nyílik.

A helyesen megválaszolt kvíz kérdések is azt bizonyították, hogy a gyerekek már ebben a korban is fogékonyak a környezetvédelemre, s hogy érdemes minél előbb környezettudatosságra nevelni őket.

Az órát kézműves foglalkozással zártuk, melyen békát készítettünk, természetesen újra felhasznált anyagból.