katai LReformáció korabeli szerzők dalait, verseit hallhattuk október 28-án, péntek este a városi könyvtárban, Kátai Zoltán előadásában. A reformáció országunk történetében különös jelentőséggel bír, hiszen a magyar nyelvű prédikációk, a magyar nyelvű könyvek megjelenésének az időszaka ez.

A dalok között sok érdekességet is megtudhattunk a korról, és a szerzőkről. Olyan prédikátorok művei hangzottak el mint Farkas András, Szenczi Molnár Albert, akiknek zsoltárait a mai napig énekeljük a református templomainkban.

kataiKátai Zoltán énekmondó a Képes Géza Könyvtárban.

A másik jelentős alkotói csoport a katonaköltők. Közülük Balassi Bálint, Wathay Ferenc, Nagybánkai Mátyás, és Némethy Ferenc dalai csendültek fel.

Az est végén különleges élményben volt részünk. A Kátai Krónika című cédén jelent meg Kölcsey Ferenc Himnusza egy mezőségi dallammal. A szívet facsaró előadás a közönség kérésére hangzott el.

2016. 10. 29.